Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 10.06.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 34-latka z Głowna, który pośredniczył w sprzedaży broni palnej i ostrej amunicji dla złodzieja samochodowego. W czasie przeszukania u zatrzymanego zabezpieczono skradziony w Niemczech motorower i paralizator elektryczny. 34-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

W marcu bieżącego roku policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi zlikwidowali trzy dziuple samochodowe i zatrzymali czterech mężczyzn „trudniących się” przestępczością samochodową. Jeden z zatrzymanych wówczas złodziei posiadał nielegalnie broń palną. W czasie przeszukania kryminalni zabezpieczyli u niego pistolet Smith&Wesson i 60 sztuk ostrej amunicji. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i nielegalnego posiadania broni i amunicji, za co decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dalej konsekwentnie prowadzili czynności operacyjne w celu ustalenia gdzie i u kogo podejrzany zaopatrzył się w broń. Dzięki temu zebrano materiały świadczące o tym, że broń posiadał i pośredniczył w jej sprzedaży 34-letni mieszkaniec Głowna. Zgromadzony materiał przedstawiono prokuratorowi, który nakazał zatrzymanie 34-latka.

Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa w Głownie i tam też posiada trzy punkty handlowe, gdzie sprzedaje CB radia, nawigacje satelitarne i inne akcesoria samochodowe.

8 czerwca około 9:45 kryminalni, wspierani przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Łodzi, weszli do jednego z punktów handlowych mieszczącego się przy ul. Bocznej w Głownie i zatrzymali 34-latka. W ślad za zatrzymaniem mężczyzny przeszukano jego mieszkanie i punkty handlowe, których jest współwłaścicielem. Znaleziono tam motorower marki Di-Blasi pochodzący z kradzieży na terenie Niemiec oraz szereg przedmiotów, co do których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że mogą pochodzić z przestępstwa - miedzy innymi – nawigacje GPS, karty pamięci, jednostkę centralną komputera i programy komputerowe, a także paralizator elektryczny. Sprzęt zabezpieczono - zostanie on szczegółowo przebadany przez biegłych.

Zatrzymany 34-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału procesowego Prokurator z Wydziału V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi przedstawił mężczyźnie zarzut nielegalnego posiadania broni. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Łodzi, mw)

Powrót na górę strony