Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

LIFESAVER – polscy policjanci na drogach Wielkiej Brytanii (hrabstwo Cumbria)

W dniach 18 - 21 maja br., policjanci ruchu drogowego z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego i Oświęcimia uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Wielkiej Brytanii w ramach projektu LIFESAVER.

Polscy policjanci wizytowali hrabstwo Cumbria, gdzie zapoznani zostali ze strukturą organizacyjną komendy w mieście Penrith. Wspólnie z brytyjskimi kolegami pełnili również służbę w pobliskim mieście Kendal, biorąc udział w akcji skierowanej na kontrole pojazdów ciężarowych i dostawczych.

Na wyznaczonym punkcie kontrolnym na drodze krajowej policjanci wraz z funkcjonariuszami VOSA (odpowiednik polskiej Inspekcji Transportu Drogowego) oraz pracownikami stacji diagnostycznych przeprowadzali kompleksowe kontrole pojazdów i ich stanu technicznego. Kontrolowano także jakość paliwa oraz przewożonych ładunków.

Kolejna wymiana policjantów w ramach projektu LIFESAVER była doskonałą okazją do wymiany praktycznych doświadczeń i tzw. „dobrych praktyk” w zakresie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony