Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Staną przed sądem za fałszowanie recept

Data publikacji 10.06.2010

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów z Inowrocławia materiału dowodowego, wobec pięciu osób podejrzanych o dokonanie szeregu przestępstw, prokurator wniósł akt oskarżenia do sądu. Główny zarzut to fałszowanie recept na zakup leków psychotropowych. Oszustom może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Akt oskarżenia obejmuje pięcioro mieszkańców Inowrocławia w wieku od 23 do 49 lat oraz zawiera 59 zarzutów. Obejmuje on głównie przestępstwa oszustwa oraz fałszerstwa dokumentów.

Przed kilkoma miesiącami policjanci z wydziału kryminalnego inowrocławskiej komendy uzyskali informację o tym, że nieznana osoba na terenie Inowrocławia wprowadza do obiegu fałszywe recepty. Policjanci gromadząc informacje w tej sprawie, wpadli na trop kilkuosobowej grupy zajmującej się tym nielegalnym procederem. Jak ustalili śledczy, w okresie kilku miesięcy, podejrzani zdołali wyprodukować i puścić w obieg kilkadziesiąt sfałszowanych recept, które realizowali w aptekach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jak wynika ze zgromadzonych w tej sprawie informacji oszuści zaopatrywali się głównie w leki psychotropowe.

W związku z tą sprawą w marcu tego roku zatrzymano czworo mieszkańców Inowrocławia w wieku od 28 do 49 lat. Pracujący nad sprawą śledczy docierali wciąż do nowych faktów. W ramach śledztwa przesłuchano kilkadziesiąt osób i przeanalizowano wiele dokumentów. Na tej podstawie policjanci ustalili łącznie pięć osób (dwóch mężczyzn i trzy kobiety) zamieszanych w nielegalny proceder. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
 

(KWP w Bydgoszczy, mw)

Powrót na górę strony