Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Laptop odzyskany dzięki współpracy z internautami

Data publikacji 11.06.2010

25-letni Kamil S. został zatrzymany za kradzież laptopa. Było to możliwe dzięki współpracy otwockich kryminalnych i internatów, którzy o logowaniu się ze skradzionego komputera informowali policję. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Po zatrzymaniu okazało się, że 25-latek był poszukiwany.

Sprawa kradzieży laptopa, do której doszło 9 maja tego roku, pokazała, jak ważna jest współpraca pomiędzy Policją, a internautami.

Podczas włamaniu do mieszkania, 9 maja br., skradziono laptopa. Sprawca odsprzedał go swojemu znajomemu za 600 złotych. Ten jednak długo nie cieszył się wartym 3 tys. złotych laptopem. Miał on bowiem niezapłacone rachunki u jednego z otwockich taksówkarzy, więc oddał mu go za dług.

Do wczoraj niemal każdy ruch laptopa śledzili internauci - znajomi okradzionej. Mimo że każdy z kolejnych użytkowników zmieniał w komputerze podstawowe dane, to korzystali z jednego z komunikatorów sieciowych, z którego to wysyłali maile i prowadzili rozmowy.

To wystarczyło, by policjanci z wydziału kryminalnego dotarli do złodzieja i kolejnych jego użytkowników. Dwaj z nich usłyszeli już zarzut paserstwa, natomiast Kamil S. usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest już poszukiwany do odbycia 3 miesięcznej kary pozbawienia wolności.

(KSP / js)
 

Powrót na górę strony