Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano mienie warte milion złotych

Data publikacji 12.06.2010

Policjanci ze Szczecinie, kontynuując sprawę z 2009 roku prowadzoną wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie, zabezpieczyli cztery jednostki broni palnej, w tym jedną maszynową, oraz 6 skradzionych motocykli i auto marki Porsche Cayenne. W sumie w trakcie tej sprawy odzyskano już mienie o wartości 7 mln euro.

W ostatnim czasie kryminalni z KWP w Szczecinie, kontynuując sprawę z 2009 roku dotyczącą działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze międzynarodowym, zajmującej się kradzieżami luksusowych aut, motocykli, łodzi motorowych, jachtów oraz tirów na terenie Skandynawii, Niemiec i Polski, uzyskali nowe informacje na temat miejsc przechowywania skradzionego mienia. Po uzyskaniu tych danych policjanci podjęli decyzję o realizacji sprawy.

Policjanci weszli do dwóch „dziupli” mieszczących się na terenie Szczecina. W pierwszej z nich odnaleźli motocykle, które zostały skradzione w 2008 roku ze sklepu mieszczącego się na terenie Szczecina – cztery z nich były w całości, natomiast dwa pozostałe były już częściowo rozebrane. W drugiej „dziupli” policjanci odnaleźli samochód marki Porsche Cayenne pochodzący z kradzieży, która miała miejsce w 2009 roku na terenie Szwecji. Poza autem funkcjonariusze znaleźli tam elementy ze skradzionych motocykli, cztery jednostki broni palnej, w tym jedną maszynową, ponad 400 sztuk amunicji ostrej oraz 13 zapalników pirotechnicznych, które zabezpieczyli funkcjonariusze z pododdziału antyterrorystycznego w Szczecinie.

Dotychczas w tej sprawie policjanci zatrzymali 9 osób, którym Prokuratura Okręgowa w Szczecinie przedstawiła zarzuty m.in. udziału w grupie przestępczej. Ponadto w trakcie czynności związanych z tą sprawą policjanci odzyskali mienie o wartości sięgającej 7 milionów euro. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony