Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To nie była firmowa odzież

Data publikacji 14.06.2010

Policjanci zatrzymali cztery osoby, które handlowały odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli, u dwóch Ukrainek oraz obywatela Gruzji i Armenii, ponad 1300 sztuk ubrań. Dodatkowo, na parkingu, znaleźli jeszcze kolejnych 200 sztuk, które ktoś porzucił.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że około godz. 2.00- 3.00 w nocy na bazarze wokół dawnego Stadionu X-lecia kilka osób będzie handlowało nielegalnym towarem.

Funkcjonariusze zebrali niezbędne dane na temat handlarzy i przystąpili do realizacji zadania. Po krótkiej obserwacji zlokalizowali kilka miejsc, gdzie faktycznie pojawiły się osoby, które oferowały do sprzedaży dresy, bluzy, koszulki, spodnie, czapki, skarpety - wszystkie opatrzone znakami znanych światowych firm.

Policjanci podjęli cztery interwencje, w wyniku których zatrzymali cztery osoby i zabezpieczyli ich towar. Dwie obywatelki Ukrainy oraz obywatel Gruzji i Armenii w sumie posiadali około 1300 sztuk podróbek. Kolejnych 200 sztuk stróże prawa znaleźli porzucone na parkingu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo.

(źródło: KSP /dz)

Powrót na górę strony