Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na warunkowym zwolnieniu po „lewy” kredyt

Data publikacji 14.06.2010

Trzy osoby próbujące wyłudzić kredyty bankowe wpadły w ręce mareckich i wołomińskich funkcjonariuszy. 26–letni Robert P. będąc na warunkowym zwolnieniu w odbywaniu kary pozbawienia wolności, przedłożył w dwóch sklepach na terenie Warszawy i Marek fałszywe dokumenty poświadczające jego zatrudnienie i zarobki. W ten sposób chciał uzyskać kredyty na zakup sprzętu RTV i AGD. Z kolei w Wołominie 29-letnia Anna S. dostarczyła 25-letniemu Dariuszowi B. zaświadczenia o zatrudnieniu, które miały pomóc im nielegalnie uzyskać bankową pożyczkę. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytów.

Wołomińscy i mareccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop nieuczciwych kredytobiorców. Tym razem do jednego ze sklepów w Markach zgłosił się 26-letni Robert P. Mężczyzna składając zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach ubiegał się o przyznanie prawie 5400 złotych kredytu na zakup sprzętu RTV i AGD. Podobne dokumenty złożył w sklepie na terenie Warszawy. Tutaj kredyt, jaki miał zaciągnąć również na zakup m. in. telewizora LCD i sprzętu czyszczącego, opiewać miał na kwotę blisko 6400 zł. Przedstawione przez niego dokumenty były sfałszowane. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie pierwsze tego typu przestępstwa dokonane przez Roberta P. Ostatnich dwóch dokonał będąc na warunkowym zwolnieniu w odbywanej karze pozbawienia wolności.

Kolejni nieuczciwi kredytobiorcy wpadli na terenie Wołomina. Tu pomysł zdobycia łatwych pieniędzy chcieli wcielić w życie 29-letnia Anna S. i 25-letni Dariusz B. Kobieta wystawiła i przekazała mężczyźnie „lewe” zaświadczenie o pracy i zarobkach. Ten udał się z tak przygotowanymi dokumentami do banku, gdzie złożył wniosek o pożyczkę bankową na kwotę około 14 tys. złotych. Uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi planowali się podzielić. Ich starania związane z łatwym i szybkim zarobkiem przerwali jednak funkcjonariusze wołomińskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Podobnie jak 26-letni Robert P., 29-letnia Anna S. i 25-letni Dariusz B. trafili do policyjnej celi. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów usiłowania wyłudzenia kredytów. Wobec całej trójki prokurator rejonowy w Wołominie zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu grozi im kara do 5 lat więzienia.

(KSP, mw)
 

Powrót na górę strony