Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skarb Państwa stracił 1 mln zł

Data publikacji 15.06.2010

Mazowieccy policjanci zlikwidowali kolejną nielegalną przepompownię gazu. Na miejscu ujawnili m.in. ponad 300 butli gazowych, cysternę oraz urządzenie służące do przetaczania gazu. Zatrzymano cztery osoby. Wstępna wartość strat Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych to ok. milion złotych.

Policjanci z Wydziału ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą mazowieckiej KWP wraz z funkcjonariuszami z KPP w Garwolinie i funkcjonariuszami Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Warszawie wkroczyli na teren nielegalnej rozlewni gazu, która znajdowała się na posesji właściciela hurtowni paliw na terenie gminy Garwolin. Policjanci ujawnili tam cysternę napełnioną gazem propan-butan i samochód ciężarowy, na którym znajdowało się ponad 300 butli gazowych. Mundurowi zabezpieczyli również tzw. ośmiorniczkę – urządzenie służące do przetaczania gazu z butli do cysterny. Zabezpieczono także dokumentację księgową firmy należącej do właściciela posesji.

Na miejscu policjanci zatrzymali właściciela posesji oraz jego syna i dwóch pracowników. Podczas przesłuchania zatrzymani przyznali się do przepompowywania gazu oraz obrotu nim poza ewidencją księgową. Mogą zostać przedstawione im zarzuty z art. 164 kk -sprowadzania zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Dalsze śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

To kolejny przypadek na terenie powiatu garwolińskiego, kiedy policjanci ujawnili nielegalne przepompowywanie gazu, co stanowi również przestępstwo skarbowe.

(KWP w Radomiu, mw)
 

Powrót na górę strony