Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legalna działalność - nielegalne płyty

Data publikacji 16.06.2010

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ponad 80 sztuk pirackich płyt z filmami i nagraniami muzycznymi. Nielegalnie skopiowane hity filmowe i muzyczne ukryte były wśród męskiej bielizny, którą legalnie handlował na bazarze 59-letni Janusz Z. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację o tym, że na terenie bazaru przy dawnym Stadionie X-lecia pewien mężczyzna handlujący męską bielizną, dodatkowo trudni się sprzedażą pirackich płyt CD i DVD.

Wczoraj rano policjanci dyskretnie obserwowali wskazane stoisko. Jego właściciel sprzedawał męską bieliznę. Funkcjonariusze wylegitymowali go i skontrolowali dokumenty, które poświadczały, że prowadzona działalność jest legalna. Podczas czynności przeprowadzonych wewnątrz pawilonu okazało się jednak, że pod stertą zapakowanej bielizny poukładane są pirackie płyty DVD i CD z nagraniami muzycznymi i filmami. W sumie mundurowi zabezpieczyli 82 płyty, na których znajdowało się 156 nielegalnie nagranych utworów.

Janusz Z. trafił do policyjnej celi. Dziś policjanci z południowopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przedstawią mu zarzut. 59-latek w przeszłości był już zatrzymywany za popełnienie tego rodzaju przestępstw.

(KSP, mw)

Powrót na górę strony