Klonowali i grabili - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Klonowali i grabili

Data publikacji 16.06.2010

W wyniku wspólnych działań zawierciańskich i katowickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymano cudzoziemców, którzy przy pomocy sfałszowanych kart płatniczych kradli pieniądze z bankomatów. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzioną gotówkę, walutę, samochód oraz karty, którymi posługiwali się przestępcy. Po sprawdzeniu okazało się, że jeden z zatrzymanych obcokrajowców poszukiwany był przez włoską policję.

Grupę działającą na terenie całego kraju stróże prawa namierzyli przed jednym z bankomatów w Zawierciu, w trakcie próby nielegalnej wypłaty. Oprócz pieniędzy policjanci znaleźli przy nich skopiowane karty płatnicze, za pomocą których ograbiali konta klientów banków.


Policjanci ustalają teraz wartość strat i ilość przeprowadzonych przez podejrzanych transakcji. Prawdopodobniej jeszcze dzisiaj sąd podejmie decyzję, czy przychyli się do wniosku śledczych i prokuratora o tymczasowe aresztowanie 24 i 28-letniego Rumuna. Za popełnione przestępstwa może im teraz grozić jedna z najsurowszych kar - nawet do 25 lat więzienia. Młodszy z zatrzymanych dodatkowo poszukiwany jest przez włoską policję, natomiast starszy odpowie też za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

(KWP w Katowicach, mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja