Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice nie unikną kary

Data publikacji 16.06.2010

Kryminalni z Torunia analizując materiały dowodowe dotyczące wybryków pseudokibiców podczas meczu Elana Toruń – Zawisza Bydgoszcz ustalili kolejnych chuliganów, którzy poniosą konsekwencje swoich karygodnych zachowań. Kary nie unikną również 23 i 16-latek, którym zarzuca się udział w zbiegowisku podczas meczu TKP Elana – Bałtyk Gdynia.

Kryminalni z Torunia na podstawie analizy materiałów i dowodów zabezpieczonych podczas imprez sportowych ustalili kolejnych pseudokibiców. Chuliganami, którzy naruszyli i zakłócili porządku publiczny w trakcie trwania meczu piłkarskiego pomiędzy Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz okazali się dwaj torunianie w wieku 19 i 20 lat. Wczoraj prokurator zadecydował o objęciu ich policyjnym dozorem, a także m.in. o zakazie wstępu na mecze piłki nożne pomiędzy tymi drużynami oraz nakazał powstrzymać się od udziału w masowych imprezach sportowych. O konsekwencjach jakie poniosą ostatecznie zadecyduje sąd.

Od wczoraj również do jednego z toruńskich komisariatów będzie musiał zgłaszać się 23-letni pseudokibic. Jemu z kolei policjanci zarzucili udział w zbiegowisku w trakcie meczu TKP Elana - Bałtyk Gdynia. Prokuratura zobowiązała go również do powstrzymania się od uczestnictwa w masowych imprezach sportowych. Policjanci ustalili, że w tym samym zbiegowisku uczestniczył 16-latek, który po wykonaniu przez policjantów czynności , został przekazany pod opiekę rodzicom. O jego losie zdecyduje teraz sąd zajmujący się sprawami nieletnich.

(KWP w Bydgoszczy, mw)

 

Powrót na górę strony