Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali towar i sprzedawali narkotyki

Data publikacji 17.06.2010

Policjanci z CBŚ zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami różnego typu towaru na wielotysięczne kwoty. Pod legalnie zarejestrowaną firmą prowadzoną przez podstawionego właściciela przestępcy na podstawie fałszywych dokumentów oszukali kilkadziesiąt firm producenckich w całej Polsce. Dodatkowym przestępczym zajęciem członków grupy była dystrybucja znacznych ilości narkotyków, które trafiały do odbiorców południowej wielkopolski.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego od kilku tygodni przyglądali się działalności jednej z kaliskich firm. Podejrzewali, że jej właściciel to tylko podstawiona osoba, która firmowała swoim nazwiskiem fikcyjne dokumenty służące do wyłudzania różnego towaru na terenie całego kraju.

W poniedziałek wcześnie rano policjanci z CBŚ i poznańscy antyterroryści zatrzymali na terenie Kalisza 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się tym procederem. Ponadto, jak ustalili śledczy, przestępcy wprowadzili na terenie południowej wielkopolski znaczne ilości narkotyków. Wśród zatrzymanych są osoby, które kierowały grupą.

Podczas przeszukań w ich mieszkaniach policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt faktur i umów, które potwierdzają fakt wyłudzenia różnego typu towarów na kwotę kilkuset tysięcy złotych z firm producenckich z całej Polski. Zabezpieczono również atrapę pistoletu walter oraz 20 sztuk amunicji różnego kalibru i paralizator.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 27 do 34 lat oraz 20-letnia kobieta. Na poczet przyszłych kar zostało zabezpieczone mienie o wartości 135 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci realizujący sprawę pod nadzorem V Wydziału Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim zapowiadają zatrzymania kolejnych członków tej grupy.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi jej członkom do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Wyłudzali towar i sprzedawali narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wyłudzali towar i sprzedawali narkotyki (format flv - rozmiar 1.25 MB)

Powrót na górę strony