Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież "na powodzian"

Data publikacji 17.06.2010

Twierdzili, że przywieźli dary dla powodzian. Gospodarzy zajęli rozmową. W tym czasie jeden z „wolontariuszy” ukradł z domu pieniądze. Teraz sprawców szukają monieccy policjanci.

Wczoraj do policjantów z Moniek zgłosiła się 70-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Jaświły. Kobieta poinformowała mundurowych, że została okradziona. Z jej relacji wynikało, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej dwa dni temu około 18.00. Wtedy to do drzwi jej stojącego na uboczu domu, zapukał nieznany mężczyzna. Twierdził, że przywiózł dary dla powodzian, tylko trzeba je odebrać z samochodu. Gospodyni wraz z pseudowolontariuszem oraz mieszkającym z nią synem podeszli do zaparkowanego z drugiej strony domu auta, w który siedział kolejny mężczyzna. Bagażnik pojazdu wypełniony był odzieżą oraz kołdrami. Stojąca przy nim kobieta zagadując domowników usilnie próbowała wręczyć im dary. W tym czasie prawdopodobnie czwarta z nieznajomych osób weszła do domu i z portfela znajdującego się w torebce w szafie zabrała tysiąc złotych. 70-latka zauważyła brak pieniędzy dopiero następnego dnia, gdy chciała wziąć z portmonetki trochę gotówki. O kradzieży od razu powiadomiła mundurowych.

Teraz sprawców szukają monieccy policjanci. Apelują także o rozsądek i rozwagę. Zamknięcie drzwi na klucz, gdy wychodzimy z domu trwa tylko krótką chwilę, a może uratować nasze oszczędności.

(KWP w Białymstoku, mw)

Powrót na górę strony