Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował leki na potencję

Data publikacji 18.06.2010

40-letniego mężczyznę nielegalnie handlującego farmaceutykami zatrzymali policjanci ze Szczecina i Pyrzyc. Zabezpieczono ponad 6 tysięcy tabletek na leczenie zaburzeń potencji. Za posiadanie i wprowadzanie do obrotu podrobionych produktów leczniczych grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze szczecińskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z Pyrzyc od wielu miesięcy pracowali nad tą sprawą. Kiedy zebrali wystarczającą ilość dowodów na to, że podejrzany 40-latek nielegalnie wprowadza do obrotu podrobione środki farmaceutyczne, przystąpili do zatrzymania. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku w szczecińskim urzędzie pocztowym, podczas nadawania przesyłek pobraniowych. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, podejrzany działał od ponad dwóch lat. Miał on kilka serwisów funkcjonujących na zasadzie sklepów internetowych, ponadto zamieszczał tysiące drobnych ogłoszeń na lokalnych portalach. Rozpowszechniał on także swoją ofertę i wizytówki przedstawiciela handlowego. W celu zachowania anonimowości  miał także otwarty rachunek bankowy na obywatela innego kraju. Nielegalną działalność prowadził w wynajmowanym pomieszczeniu biurowym. Tam między innymi podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli leki, artykuły korespondencyjne, pieczątki, wizytówki i sprzęt elektroniczny. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono także około 20 tysięcy gotówki zarówno w złotówkach, jak i w obcej walucie. W mercedesie podejrzanego, w specjalnie przygotowanej skrytce, funkcjonariusze znaleźli komputer, a także farmaceutyki.

Czarnorynkową wartość ponad 6 tysięcy zabezpieczonych środków farmakologicznych wycenia się na 200 tysięcy złotych.

Dzisiaj wobec Jacka K. najprawdopodobniej zostanie zastosowany środek zapobiegawczy. Za przestępstwo posiadania i wprowadzenia do obrotu podrobionych produktów leczniczych grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. W chwili obecnej prowadzone są czynności pod kątem ustalenia szkodliwości dla życia i zdrowia oraz pod kątem autentyczności zabezpieczonych farmaceutyków. Niewykluczone, że mężczyzna może usłyszeć również zarzut za narażanie na niebezpieczeństwo życia i zdrowia poprzez wprowadzanie do obrotu takich produktów – za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie, mw)

Film Oferował leki na potencję

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Oferował leki na potencję (format flv - rozmiar 4.65 MB)

Powrót na górę strony