Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli lusterka samochodowe – zostali zatrzymani

Data publikacji 18.06.2010

Policjanci z Komornik rozbili grupę osób kradnących lusterka samochodowe na terenie Wielkopolski. Zatrzymano także trzech paserów, którzy sprzedawali lusterka na rynku wtórnym. Elementy pochodziły zazwyczaj od ekskluzywnych aut zaparkowanych m. in. w Poznaniu, Kościanie i Śremie. W trakcie przeszukań zabezpieczono prawie 600 luster, które poddane będą analizom biegłych. Siedem zatrzymanych osób usłyszało już zarzuty. Mężczyznom grozi do kilku lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach otrzymali zawiadomienie o nocnej kradzieży lusterek od samochodu volkswagen passat. Przystępując do wyjaśniania sprawy, poszli w kilku kierunkach, w celu ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Jeszcze tego samego dnia do jednostki Policji przewieziony został jeden z podejrzewanych mężczyzn, który feralnej nocy widziany był w rejonie Komornik.

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli przedmioty, które przybliżyły ich do wyjaśnienia sprawy. Znaleziono także dwa lusterka pochodzące od innego samochodu marki volvo. To jednak było tylko punktem wyjścia w sprawie. Niebawem zatrzymano bowiem kolejnych trzech mężczyzn, którzy wspólnie z 30 - latkiem kradli lusterka samochodowe w Wielkopolsce. Do kradzieży dochodziło zarówno w Poznaniu, a także w Śremie, Mosinie, Kościanie i innych miejscowościach. Zatrzymano także trzech paserów, którzy trudnili się odbiorem elementów i ich późniejszym zbytem.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 565 lusterek, które poddane zostaną analizom biegłych. Ustalani są również potencjalni właściciele części, którzy mogli owe elementy utracić.

Policjanci, którzy nadal zajmują się sprawą, sprawdzają każdy kolejny wątek, mogący ujawnić kolejne przestępstwa. Funkcjonariusze podejrzewają, że przestępstwa dokonywane były przez kilka ostatnich miesięcy. Możliwe, że kradzieży dokonywano także poza granicami kraju. Te kwestie wymagają jednak kolejnych ustaleń. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży bądź paserstwa. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowany został dozór policyjny. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed poznańskim sądem.

(KWP w Poznaniu, mw)
 

Powrót na górę strony