Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie Oficera Łącznikowego

Data publikacji 23.06.2010

Komendant Główny Policji, gen.insp. Andrzej Matejuk pożegnał wczoraj Oficera Łącznikowego FBI przy Ambasadzie USA w Warszawie, pana Johna Bienkowskiego, który wraca do kraju. Podczas spotkania w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, szef polskiej Policji, w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji RP, wręczył panu Bienkowskiemu srebrny medal za zasługi dla polskiej Policji.

W uroczystości pożegnania uczestniczyli również Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, podinsp. Rafał Łysakowski oraz Zastępca Dyrektora Centralnego Biura Śledczego KGP, insp. Jerzy Kulczyk.

Komendant Główny Policji podziękował przedstawicielowi FBI za ponad 4-letnią, owocną współpracę z polską Policją, osobiste zaangażowanie i pomoc w prowadzeniu wielu śledztw, który dotyczyły obywateli, podejrzewanych o prowadzenie działalności przestępczej w Polsce, jak i w USA.

Pan John Bienkowski w połowie lipca 2010 roku opuszcza Polskę, aby objąć stanowisko eksperta do walki z terroryzmem w kwaterze głównej FBI w Waszyngtonie.

(BMWP KGP, mw)

Powrót na górę strony