Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka zatrzymana

Data publikacji 25.06.2010

Policjanci zatrzymali kobietę, która próbowała wyłudzić blisko 50 tysięcy kredytu. Oszustka posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Funkcjonariusze ustalili również, że kobieta ukradła wózek dziecięcy. Teraz za te przestępstwa grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

24 czerwca 2010 roku policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letnią jeleniogórzankę podejrzaną o próbę oszustwa oraz kradzież. Jak ustalili policjanci, kobieta w celu uzyskania kredytu złożyła sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Według zaświadczenia kobieta była zatrudniona jako lekarz. Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanka jest bezrobotna.

Oszustka ubiegała się prawie o 50 tysięcy złotych kredytu. W jej mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwie pieczątki, które kobieta wykorzystała do sfałszowania zaświadczenia. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy kobieta nie wyłudziła kredytów w innych bankach. Policjanci ustalili także, że zatrzymana ukradła wózek dziecięcy z klatki schodowej.

Jeleniogórzanka odpowie za kradzież i próbę oszustwa, grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Wrocław)
 

Powrót na górę strony