Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o handel ludźmi zatrzymani

Data publikacji 25.06.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi oraz kradzieżami towarów ze sklepów na terenie Francji, Danii oraz innych państw Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali pięć osób - kobietę oraz czterech mężczyzn w wieku od 19 do 28 lat, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi oraz kradzieżami towarów ze sklepów na terenie Francji, Danii oraz innych państw Unii Europejskiej.

Sprawcy działali od lipca 2009 roku. Cały proceder polegał na werbowaniu osób do rzekomej pracy na zachodzie w hotelach i gospodarstwach domowych przy zbiorach. Na miejscu okazywało się, że praca ma polegać na... kradzieżach sklepowych. Pokrzywdzeni, zorientowawszy się, że zostali oszukani, odmawiali współpracy. Byli następnie zastraszani, a nawet bici i porzucani bez środków do życia.

Osoby te zgłaszały się do polskiej ambasady danego kraju z prośbą o pomoc w powrocie do Polski. Informacje o takich przypadkach, za pośrednictwem polskiego oficera łącznikowego we Francji, dotarły do wrocławskich policjantów, którzy zatrzymali podejrzanych o ten proceder.

Wobec trzech z podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za handel ludźmi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Podejrzani o handel ludźmi zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o handel ludźmi zatrzymani (format flv - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony