Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali sprzęt o wartości 1,3 mln złotych

Data publikacji 25.06.2010

Blisko dwa lata policjanci z Rybnika rozpracowywali szajkę złodziei działającą na terenie całego Śląska. Łupem przestępców padał ciężki sprzęt kradziony na dużych budowach, m.in. autostrady A1. "Mózgiem" grupy był 37-letni mieszkaniec Wrocławia - prezes spółki działającej na Dolnym Śląsku.

Policjanci z Rybnika zatrzymali w sumie 13 osób podejrzanych o włamania i kradzieże koparek, spycharek, specjalistycznych przyczep i innego ciężkiego sprzętu łącznej wartości prawie 4 milionów złotych.

Początek działalności grupy przypada na październik 2008 roku, kiedy to z rejonu budowy autostrady w miejscowości Szczejkowice została skradziona spycharka warta 700 tys. złotych. Już następnego dnia maszyna została odnaleziona na terenie jednej z baz transportowych we Wrocławiu. Sprawców wtedy nie zatrzymano.

Kryminalni z Rybnika nie dali jednak za wygraną. Na pierwszy ślad trafili po kilku miesiącach. Organizatorem całego przedsięwzięcia okazał się 37-letni prezes jednej z dolnośląskich spółek. Stróże prawa z Rybnika odzyskali do tej pory sprzęt o wartości 1,3 mln złotych, który już wrócił do prawowitych właścicieli.

Główny podejrzany w tej sprawie, wraz z kilkoma "kolegami", został już aresztowany i czeka na wyrok – może to być nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony