Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekali przed policjantami

Data publikacji 25.06.2010

Policjanci poszukują kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli i z zawrotną prędkością zaczął uciekać swoim srebrnym audi A6 ulicami Katowic. Policjanci po pościgu zatrzymali pasażera ściganego samochodu.

Wczoraj około 15.00 w rejonie ulicy Obrońców Westerplatte policjanci z ruchu drogowego zauważyli srebrne audi A6. Kierowca auta na widok funkcjonariuszy skręcił nagle w ul. Morawa. Stróże prawa postanowili przeprowadzić kontrolę samochodu – dogonili auto i dali znak do zatrzymania. Gdy wysiadali z radiowozu, kierowca audi gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg.

Kierowca samochodu nie reagował na sygnały wzywające do zatrzymania. Auto wjeżdżało na chodnik, zmuszając pieszych do ucieczki. Na ul. Obrońców Westerplatte uciekinier wymusił pierwszeństwo i uderzył w inny samochód. Ponadto jechał "pod prąd", zmuszając innych kierowców do wykonywania gwałtownych manewrów, aby uniknąć zderzenia. Na ul. Bednorza nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu – kobieta, widząc szybko zbliżający się samochód, musiała odskoczyć na bok. Gdy policyjny radiowóz zrównał się z uciekającym audi, jego kierowca zaczął wykonywać gwałtowne skręty, usiłując zepchnąć policjantów z drogi.

Po kilkuset metrach audi wjechało na teren stacji pogotowia ratunkowego przy ulicy Bednorza i zatrzymało się. Z samochodu wyskoczyło dwóch mężczyzn. Policjanci zatrzymali pasażera ściganego samochodu. Kierowca uciekł. Jego poszukiwania nadal trwają.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony