Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali bezakcyzowymi towarami na dużą skalę

Data publikacji 29.06.2010

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy, przy współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Członkowie grupy zajmowali się handlem papierosami oraz alkoholem bez polskich znaków akcyzy skarbowej na dużą skalę. Skarb Państwa na przestępczej działalności stracił ponad 15 milionów złotych. Sprawa jest rozwojowa.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy, współpracując z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, na terenie powiatu radomskiego zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 26 do 56 lat. Zatrzymani, mieszkańcy Radomia i okolic, to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej która handlowała papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze przeszukali kilkanaście mieszkań, w których zabezpieczyli ponad 3200 paczek bezakcyzowych papierosów, blisko 100 kilogramów tytoniu, prawie 2500 litrów nielegalnego spirytusu oraz kilkaset sztuk ubrań z podrobionymi znakami towarowymi producentów znanych sportowych marek.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i dokonywania przestępstw karno-skarbowych. Wobec trzech zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące, wobec czterech prokurator orzekł dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód i pieniądze. Straty, na jakie narażony został Skarb Państwa oszacowano na ponad 15 milionów złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Radomiu, mw)

Powrót na górę strony