Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców włamania do pojazdu niemieckich ratowników

Data publikacji 29.06.2010

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy kilka dni temu okradli pojazd niemieckiej służby ratowniczej pomagającej w usuwaniu skutków powodzi na terenie osiedla Wielowieś. Sprawcami okazali się mieszkańcy Tarnobrzega. Dzisiaj usłyszą zarzuty, grozi im kara do 10 lat więzienia.

Od kilku dni policjanci prowadzili poszukiwania sprawców bulwersującej kradzieży - okradziono samochód ciężarowy niemieckiej służby ratowniczej. Pojazd pozostawiony był na terenie zalewowym, na osiedlu Wielowieś w Tarnobrzegu. Złodzieje skradli kamizelki odblaskowe oraz kanistry z ropą.

Tarnobrzescy policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca przestępstwa, rozpytali wiele osób i sprawdzali każdą informację, co zaowocowało ustaleniem tożsamości sprawców tego przestępstwa. Wczoraj rano funkcjonariusze zapukali do ich domów. Mężczyźni zostali zatrzymani. Zatrzymani to dwaj 19-letni licealiści i ich 20-letni kolega, którzy są mieszkańcami Tarnobrzega.

Funkcjonariusze odnaleźli również skradzione kanistry. Były one ukryte w rowie, na pobliskim osiedlu. Odnalezione mienie wróci do ratowników. Mężczyźni jeszcze dzisiaj usłyszą prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KWP w Rzeszowie / js)
 

Powrót na górę strony