Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziony nastolatek

Data publikacji 01.07.2010

Chwilę grozy przeżyła mama 13-letniego chłopca, który zagubił się w Kampinoskim Parku Narodowym. Na szczęście nastolatek został odnaleziony przez policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego. Przypominamy, że do 13-roku życia rodzice są odpowiedzialni za swoje pociechy. Nie zwalnia to jednak dzieci z prawidłowego zachowania i pilnowania się rodziców.

We wtorek, przed 18:00 do nowodworskich policjantów dotarła informacja o zaginięciu 13-latka w gęstym lesie. Z wstępnych ustaleń wynikało, że matka z dwojgiem dzieci wybrała się na spacer. W pewnym momencie w okolicach Dąbrówki, starszy syn zniknął jej z oczu. Najpierw myślała, że poszedł do samochodu. Nie znalazła go przy aucie, więc zaczęła szukać chłopca sama, a gdy to nie pomogło, poprosiła o pomoc miejscowych policjantów. Ci bezzwłocznie rozpoczęli poszukiwania.

Informacja o zaginięciu nastolatka błyskawicznie została przekazana do wszystkich patroli. Jeden z nich zauważył w Sowiej Woli chłopca wychodzącego z lasu. Jak się okazało, był to właśnie zaginiony nastolatek. Chłopiec znalazł zielony szlak turystyczny i idąc nim doszedł do trasy nr 579. Policjanci zaopiekowali się nim, a następnie przekazali go pod opiekę matce.

Podczas spotkań policjantów z dziećmi, mundurowi zawsze przypominają o właściwym zachowaniu nastolatków. Dzieci świetnie wiedzą, że do 13-go roku życia, za ich bezpieczeństwo odpowiadają rodzice. Często natomiast zapominają o swoich obowiązkach. Dlatego, to zdarzenie niech będzie ostrzeżeniem dla dzieci, które podczas wycieczek, zakupów muszą pamiętać, że powinni pilnować się rodziców. Nawet jeśli są roztropne i wiedzą, jak mają sobie poradzić w trudnych sytuacjach, nie zwalnia ich to z prawidłowego zachowania.

(KSP / js)
 

Powrót na górę strony