Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne podróbki zabezpieczone

Data publikacji 01.07.2010

Ponad 1000 koszulek z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi zabezpieczyli na terenie bazaru przy dawnym Stadionie X-lecia stołeczni policjanci. Ubraniami handlował 34-letni obywatel Turcji. Natomiast policjanci z gdańska zabezpieczyli pond 300 par butów, które najprawdopodobniej mają podrobione znaki towarowe. Buty oferowane były do sprzedaży w trzech sklepach na terenie Trójmiasta.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że pewien mężczyzna, prawdopodobnie narodowości tureckiej, trudni się handlem odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wspólnie z funkcjonariuszami wydziału wywiadowczo-patrolowego przeprowadzili działania obserwacyjne, które potwierdziły tę informację. 34-letni mężczyzna sprzedawał koszulki, które były opatrzone znakami renomowanych firm światowych produkujących odzież sportową. W sumie w dwóch samochodach policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 1000 sztuk odzieży o wartości prawie 85 tysięcy złotych.

Ten towar nigdy nie trafi już na rynek. Zatrzymany 34-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

***

Policjanci z komendy miejskiej w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w dwóch sklepach na terenie Gdańska oraz w sklepie w Gdyni sprzedawane są buty sportowe z podrobionymi znakami towarowymi. We wtorek wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej weszli jednocześnie do trzech sklepów. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 300 par butów sportowych. Jedna para obuwia oferowana była za ok. 300 zł.

Wczoraj przedstawiciel firmy produkującej obuwie sprawdzał oryginalność zabezpieczonego towaru. Wstępnie ocenił, że ok. 45 par butów ma przerobione znaki towarowe tej firmy. Buty zostaną przekazane biegłemu z zakresu badania autentyczności znaków towarowych. Śledczy ustalają, skąd pochodzą buty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Właścicielom sklepów za handel produktami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / KWP w Gdańsku / js)
 

  • fot. KSP
  • fot. KSP
  • fot. KWP w Gdańsku
  • fot. KWP w Gdańsku
Powrót na górę strony