Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzieże paliwa zatrzymany

Data publikacji 02.07.2010

Dzielnicowi z KPP w Stargardzie Szczecińskim ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę kilkuset kradzieży na terenie woj. zachodniopomorskiego. Łupem złodzieja były samochodowe tablice rejestracyjne oraz paliwo ze stacji benzynowych. Czynności z zatrzymanym wykonywali także policjanci z komisariatu Szczecin Pogodno, na terenie którego Przemysław W. po jednej z kradzieży paliwa potrącił kobietę.

Odpowiedzialnym za te zdarzenia okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego. Stargardzcy policjanci wpadli na jego trop na podstawie sukcesywnie zbieranych informacji oraz skojarzenia faktów z przestępczej działalności mężczyzny. Zatrzymali go w środku nocy. Przez pewien czas przed zatrzymaniem mężczyzna ukrywał się, nocując w samochodzie na parkingach.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od początku roku do chwili zatrzymania dokonał ponad stu kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w kilkunastu miastach województwa zachodniopomorskiego, m.in. Szczecinie, Stargardzie, Choszcznie, Świnoujściu, jak również na terenie województwa lubuskiego. Podczas każdej kradzieży paliwa mężczyzna posługiwał się nowymi, kradzionymi tablicami rejestracyjnymi, które po fakcie porzucał w lesie. Większość tablic została skradziona z parkingów niestrzeżonych w Szczecinie. 26-latek montował je na swoim samochodzie, a następnie jechał na stację benzynową. Tam tankował bak samochodu i kanistry i odjeżdżał, nie płacąc za paliwo.

Mężczyzna przyznał, że przez blisko 6 miesięcy swojej działalności trzykrotnie zmienił samochód (vw golf, skoda felicja, bmw). Odbiorcami kradzionego paliwa byli znajomi Przemysława W. oraz taksówkarze.

26-latek odpowie przed sądem za wykroczenia kradzieży oraz za przestępstwa, m.in. kradzieży rozbójniczej.

Decyzją stargardzkiego sądu mężczyzna pozostaje pod policyjnym dozorem.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony