Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas kradzieży przewodów

Data publikacji 05.07.2010

Policjanci z Wołowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przewodów telekomunikacyjnych. Sprawcy zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Jak się okazało mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze inne kradzieże. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

3 lipca br. około północy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu telekomunikacyjnej linii napowietrznej pomiędzy miejscowościami Mojęcice - Stobno. W miejsce uszkodzenia zostały skierowane dwa patrole policji z Wołowa oraz Brzegu Dolnego. Policjanci potwierdzili uszkodzenie lini i zauważyli na drodze leśnej samochód osobowy. Z uwagi na późną porę policjanci skontrolowali osoby znajdujące się w aucie.

Kierowcą był 23-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Brzeg Dolny. W aucie był jeszcze jego kolega 18-letni mężczyzna mieszkaniec Brzegu Dolnego. Policjanci ujawnili narzędzie do cięcia przewodów. Niedaleko pojazdu w lesie znajdował się przewód linii napowietrznej długości około 50 metrów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W takcie wykonywania dalszych czynności procesowych policjanci ustalili, że nie był to pierwszy przypadek kradzieży linii na tym odcinku przez tych mężczyzn, jak również nie działali sami przy poprzednich kradzieżach. Szacowane są straty, jakie spowodowali zatrzymani sprawcy.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

(KWP we Wrocławiu / js)

Powrót na górę strony