Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najpiękniejsze Polki promują bezpieczeństwo

Data publikacji 06.07.2010

Dziś w Olsztynie odbędzie się półfinałowa gala Miss Polski i Miss Polski Nastolatek 2010, podczas której 47 najpiękniejszych Polek będzie promowało bezpieczeństwo. Warmia i Mazury, to głównie piękne jeziora, gdzie najważniejszy jest przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Do przestrzegania jego zasad, z inicjatywy policjantów, przekonywać będą półfinalistki prestiżowego konkursu. Podczas gali panie zaprezentują się publiczności w kapokach.

To jak ważne dla bezpiecznego wypoczynku na wodzie są kapoki, policjanci powtarzają od lat. Kamizelka ratunkowa w sytuacji zagrożenia, kiedy żeglarz wpadnie do jeziora, może uratować życie.
Podczas kontroli policyjnych wodniaków, żeglarze mają okazać posiadane środki ratunkowe, których liczba nie może być mniejsza od liczby członków załogi przebywającej na jednostce.

Pomysłem policjantów na dotarcie do świadomości mieszkańców i turystów wypoczywających na Warmii i Mazurach i przekonania ich do dbałości o swoje bezpieczeństwo, było zaangażowanie do promocji najpiękniejszych Polek.

– Przy okazji konkursu piękności możemy promować bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że widok najpiękniejszych Polek w kapokach, pozostanie na zawsze w pamięci wypoczywających nad warmińsko-mazurskimi jeziorami, którzy wezmą z nich przykład – powiedział Krzysztof Jankiewicz, organizator półfinałowej gali Miss Polski i Miss Polski Nastolatek 2010.

(KWP w Olsztynie / pp)

Najpiękniejsze Polki w kapokach

  • Zdjęcia pochodzą z prób do gali
Powrót na górę strony
Polska Policja