Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozbójniczej kradzieży w rękach Policji

Data publikacji 06.07.2010

Kradzież utargu ze stacji benzynowej, samochód na kradzionych tablicach rejestracyjnych i fałszywe alibi - wiele się działo w miniony piątek w powiecie średzkim. Intensywne działania policjantów doprowadziły jednak do natychmiastowego zatrzymania sprawców napadu.

W piątek rano dyżurny średzkiej jednostki Policji został poinformowany o kradzieży pieniędzy na stacji benzynowej przy drodze krajowej nr 11. Do kierownika niosącego w foliowej torbie utarg podbiegł mężczyzna i wyrwał mu pakunek. Pracownik stacji dogonił napastnika i usiłował odzyskać pieniądze. Ten zdołał jednak uciec. W samochodzie czekał już jego wspólnik. Obaj odjechali autem w kierunku pobliskiego lasu. Kradzież bez wątpienia była zaplanowana. Dodatkowo, sprawcy poruszali się pojazdem na skradzionych tablicach rejestracyjnych, aby zmylić funkcjonariuszy.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania. Teren działań został poszerzony także o powiat wrzesiński. To właśnie tam kilkanaście godzin po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali pierwsze osoby. Policjantów nie wprowadziło w błąd fałszywe alibi, jakie zapewnili sobie na czas przestępstwa złodzieje. W trakcie działań okazało się, że w sprawę zaplanowanej kradzieży zamieszanych jest czterech mężczyzn z powiatu wrzesińskiego. Wszyscy zostali zatrzymani.

Pod nadzorem prokuratury policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Za kradzież rozbójniczą sprawcom grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ps)

Powrót na górę strony