Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności bójek

Data publikacji 07.07.2010

5 mężczyzn z poważnymi obrażeniami ciała trafiło do szpitali, a policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt maczet, noży, kijów bejsbolowych, mieczy samurajskich - to finał niedzielnych starć, do których doszło na ulicach Krakowa. Do wyjaśnienia zatrzymano 9 osób. Policja wyjaśnia okoliczności tych zdarzeń.

W niedzielę około godz. 20.00 na ul. Palacha w Krakowie grupa kilkunastu osób zaatakowała 37-letniego mężczyznę. Człowiek ten z poważnymi obrażeniami nogi (spowodowanymi najprawdopodobniej maczetą) został przewieziony do szpitala. Na miejscu policjanci znaleźli kilka przedmiotów należących do sprawców oraz zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn.

Najprawdopodobniej ta sama grupa, około godz. 23.00 pojawiła się w okolicy ul. Siemaszki. Tutaj doszło do ataku na trzech mężczyzn. Jeden z nich trafił do szpitala z ranami ciętymi ręki i pleców. Policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, a w okolicy ujawnili dużo niebezpiecznych przedmiotów.

Tamtej nocy doszło do kolejnego incydentu na ul. Grota Roweckiego. Około godz. 23:40 doszło do kolizji dwóch samochodów. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że trzy osoby w znajdujące się w samochodach nie mają obrażeń, które mogły powstać w wyniku wypadku, ale maja rany, które mogą pochodzić od maczet. Śledczy zabezpieczyli samochody należące do uczestników zdarzenia.

Policyjne działania doprowadziły do zatrzymania 9 osób do wyjaśnienia. Pięciu mężczyzn z poważnymi obrażeniami ciała przebywa w krakowskich szpitalach. Wszyscy zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krakowa.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz ustalają pozostałych uczestników bójek. Najprawdopodobniej wszystkie te zdarzenia są ze sobą powiązane. Zatrzymani nie wyjaśniają przyczyn ataków.

Policja prosi wszystkie osoby, które mogą mieć informacje w tej sprawie o kontakt z Komedą Miejską Policji w Krakowie pod numerem telefonu: 012 61 52 908.

(KWP w Krakowie / js)

Powrót na górę strony
Polska Policja