Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za rozboje i kradzieże

Data publikacji 07.07.2010

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mieszkańcowi Lublina. Maksymilian Z. ma na swoim koncie rozboje oraz kradzieże w autobusach. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze KMP w Lublinie zatrzymali 18-letniego Maksymiliana Z. Do aresztowania doszło w mieszkaniu podejrzanego przy ulicy Poligonowej. Działania funkcjonariuszy pozwoliły ustalić, że mężczyzna jest sprawcą napadów, do których doszło w przeciągu ostatnich kilku miesięcy na terenie Lublina.

Zatrzymany jest sprawcą licznych napadów na sklepy. Śledztwo prowadzone przez kryminalnych z Lublina pozwoliło odtworzyć dokładny przebieg popełnianych przez 18-latka przestępstw. Z ustaleń Policji wynika, że początkowo symulował klienta, po czym atakował ekspedientki i zabierał pieniądze z kasy. Pomogły także zeznania świadków. Kradzieże w sklepach to nie jedyne przestępstwa jakie Maksymilian Z. ma na swoim koncie. Z ustaleń Policji wynika, że mężczyzna jest także sprawcą napadów, do których doszło w 2008 roku.

Lublinian usłyszał łącznie 5 zarzutów. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za przedstawione czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ps)
 

Powrót na górę strony