Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój nastolatków z Poznania

Data publikacji 08.07.2010

Policjanci z Poznania zatrzymali sprawców brutalnego napadu na 87-letniego mężczyznę. Nastolatkowie pobili do nieprzytomności i okradli poznanianina z emerytury w klatce schodowej jego bloku. Sprawa niebawem trafi do sądu. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Kiedy 87-letni mężczyzna, mieszkaniec jednego z poznańskich osiedli, wychodził z domu po odbiór emerytury do banku, nie przypuszczał, że śledzi go dwoje nastolatków. 17-letni chłopak i jego 16-letnia dziewczyna napadli i brutalnie pobili emeryta. Wczoraj rano zostali zatrzymani.

Jak ustalono, już wcześniej zaplanowali napad na starszego pana. Obserwowali jego drogę do banku, gdzie odbierał emeryturę i powrót do domu. Kiedy mężczyzna wszedł do klatki schodowej swojego bloku, na półpiętrze został zaatakowany przez Jordana W. Mieszkaniec Poznania bił i kopał mężczyznę, aż ten stracił przytomność. Jego dziewczyna, Dajana S., w tym czasie przeszukiwała kieszenie staruszka. Skradła pieniądze i dokumenty.

Pobity mężczyzna na szczęście szybko trafił do szpitala i lekarze zdołali uratować mu życie.

Zawiadomieni o tym napadzie policjanci z komisariatu w Poznaniu, natychmiast zajęli się sprawą. Do jej wyjaśnienia zostali również zaangażowani kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Sprawców zatrzymano wczoraj wcześnie rano w mieszkaniu na poznańskim Grunwaldzie.

Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / pp)
 

Powrót na górę strony