Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów zatrzymani

Data publikacji 08.07.2010

Kolejne osoby związane ze sprawą napadów na stacje LPG – zatrzymane. Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zatrzymali Rafał D. i Michał M. Mężczyźni zamieszani są także w sprawy napadów na salony gier i placówki bankowe. Do tej chwili zatrzymano już sześciu sprawców. Każdy z nich ma na swoim koncie od kilku do kilkunastu zarzutów.

Przy ścisłej współpracy Funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KSP oraz komend rejonowych i powiatowych zbadano wszystkie okoliczności zdarzenia. Policji udało się szybko ustalić i zatrzymać sprawców.

Do napadu doszło w styczniu. Pierwsze aresztowania miały miejsce już w marcu 2010 roku. Zatrzymani to sprawcy napadu na bar w Otwocku. 31-letni Paweł D. oraz 27-letni Rafał W. zostali tymczasowo aresztowani. Obaj otrzymali kilkanaście zarzutów, między innymi za napad na placówkę bankową przy użyciu atrapy broni.

Do kolejnego zatrzymania doszło pod koniec marca. W ręce Policji wpadł 24-letni Krzysztof D. Mężczyźnie postawiono aż 9 zarzutów. Zatrzymany odpowie m.in. za napad na placówkę bankową oraz napad na stację LPG. W czerwcu funkcjonariuszom Policji udało się schwytać kolejną osobę. Zatrzymany Piotr R. przyznał się do pomocnictwa w jednym z napadów.

W kwietniu Prokuratura prowadząca sprawę napadów połączyła postępowania. Śledztwo powierzono Wydziałowi Kryminalnemu Komendy Stołecznej Policji.

Wczoraj w ręce Policji wpadli następni. Zatrzymani to 21-letni Rafał D. oraz 24-letni Michał M. Mężczyźni odpowiedzą za napaść na placówki handlowe. Policja zaskoczyła ich w momencie, gdy wychodzili z mieszkania na warszawskiej Pradze. Obaj mężczyźni są również podejrzewani o dokonanie napaści na stację LPG w Warszawie.

Za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia może grozić im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

( KSP / ps)
 

Powrót na górę strony