Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca seksualnych napadów na kobiety zatrzymany

Data publikacji 08.07.2010

Białostoccy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzewanego o ataki na kobiety. Oprawca, grożąc nożem, usiłował zmuszać je do stosunków seksualnych. Prokuratura zdecydowała o jego tymczasowym aresztowaniu.

W miniony wtorek, wczesnym popołudniem, białostoccy policjanci otrzymali informacje o dwóch napadach na kobiety. Ze zgłoszeń wynikało, że młody mężczyzna podchodził do kobiet i grożąc im nożem, próbował zmusić je do odbycia stosunków seksualnych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w przejściu podziemnym. Zaatakowana została wówczas 16-letnia białostoczanka. Pół godziny później napastnik zaczepił 19-latkę, gdy ta wsiadała do windy w jednym z bloków. Poinformowani o zdarzeniu policjanci natychmiast ruszyli tropem sprawcy.

Jego rysopis natychmiast został przekazany do wszystkich patroli. Jakiś czas później jeden z nich zauważył poszukiwanego w pobliżu dworca PKS. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec podbiałostockiej miejscowości.

Z dotychczasowych policyjnych ustaleń wynika, że w ciągu ostatniego roku dopuścił się również kilku innych napadów na młode kobiety w Białymstoku. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się do obydwu wtorkowych zdarzeń i kilku podobnych, wcześniej popełnionych czynów.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białymstoku, na wniosek Prokuratury Rejonowej Białystok Północ, tymczasowo aresztował 25-latka na 3 miesiące. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie, ustalają, czy zatrzymany nie ma na sumieniu również innych przestępstw.

(KWP w Białymstoku / pp)
 

Powrót na górę strony