Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odurzył się narkotykami i napadł na sklep

Data publikacji 09.07.2010

26-letni sprawca rozboju jest już w rękach Policji. Mężczyzna zorganizował napad w samym centrum Dębicy. Wszedł do sklepu i grożąc ekspedientce zażądał od niej pieniędzy.O jego losie zadecyduje sąd. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

Około godziny 16.40 do sklepu w centrum miasta wszedł młody mężczyzna. Z zeznań ekspedientki wynika, że na początku symulował klienta. Po chwili jednak zamknął drzwi od wewnątrz, wszedł za ladę i zaatakował kobietę. Napastnik zaczął krzyczeć i grożąc - zażądał od niej pieniędzy. Wyciągnął z kasy około 2 tysięcy złotych. Podczas ucieczki złodziej zabrał ze sobą kilkanaście kartonów papierosów, tytoń i karty telefoniczne. Część skradzionego towaru zgubił po drodze.

Policjanci z Dębicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Zabezpieczyli ślady i dowody przestępstwa. Funkcjonariusze sprawdzili każdą informację, która mogła pomóc w ustaleniu tożsamości złodzieja. Dzięki przeprowadzonym działaniom zatrzymano 26-letniego mieszkańca powiatu dębickiego. Policjanci odzyskali skradzione papierosy. Przeszukując mężczyznę znaleźli przy nim plastikowe pudełko z białym proszkiem. Ekspertyza potwierdzi, czy jest to narkotyk.

Zatrzymany usłyszał zarzuty rozboju i kierowania gróźb wobec świadka.Został przesłuchany przez Policję. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Twierdził, że był pod wpływem narkotyków.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. 26-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia
wolności.

(KWP w Rzeszowie / ps)

Powrót na górę strony