Znaleziono auta skradzione w Austrii – sprawcy zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleziono auta skradzione w Austrii – sprawcy zatrzymani

Data publikacji 09.07.2010

Dwóch obywateli Litwy, w wieku 20 i 23 lat, zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie. Mężczyźni, poruszając się dwoma samochodami, spowodowali kolizję drogową i uciekli do pobliskiego lasu. Jak się okazało, auta były kradzione. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, dyżurny z Komisariatu Policji w Jadowie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem pięciu pojazdów. Jedna z poszkodowanych w kolizji osób oświadczyła funkcjonariuszom miejscowej prewencji, że sprawcami drogowego zdarzenia byli kierujący fordami, którzy zaraz po zdarzeniu opuścili pojazdy i udali się do pobliskiego lasu.

Mundurowi, posługując się numerami rejestracyjnymi, postanowili sprawdzić, do kogo należą pozostawione auta. Jak się okazało, na obu pojazdach były poszukiwane na terenie Rawy Mazowieckiej tablice rejestracyjne.

Kontrola samochodów wskazała kolejne ważne informacje – w obu autach znajdowały się leżące luźno austriackie tablice rejestracyjne. Dalsze sprawdzenia numerów nadwozia pojazdów i ich tablic rejestracyjnych wykazały, że jeden z nich figurował w policyjnym systemie jako utracony na terenie Austrii.

Policjanci wezwali na miejsce wsparcie. Kryminalni natychmiast przystąpili do sprawdzenia terenu leśnego. Już po kilku minutach w rejonie jednego z autobusowych przystanków zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Gdy rozpoczęli ich legitymowanie, okazało się, że są to poszukiwani przez nich obywatele Litwy.

Obaj zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Na miejscu zdarzenia, policjanci przeprowadzili nie tylko czynności związane z kolizją drogową, ale zabezpieczyli także niezbędne ślady i dowody, po czym oba samochody zostały odholowane na policyjny parking. Do Komendy Powiatowej Policji w Wołominie trafił również na przesłuchanie trzeci z obywateli Litwy.

W wyniku zebranych materiałów procesowych policjanci, wspólnie z prokuraturą rejonową w Wołominie, przedstawili 20- i 23-latkowi zarzuty przyjęcia do ukrycia skradzionych wcześniej samochodów. Komplet materiałów wraz z wnioskami o tymczasowy areszt trafił do miejscowego sądu, który zastosował wobec mężczyzn areszty na okres 3 miesięcy. Obu Litwinom, zgodnie z polskim prawem, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / pp)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja