Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany dzięki monitoringowi

Za chuligański wybryk podczas czerwcowych derbów żużlowych w Gorzowie odpowie 28-letni Krzysztof K. Jego tożsamość ustalona została na podstawie zapisu z kamer. Mężczyzna pod koniec ubiegłego tygodnia usłyszał zarzut narażenia osób na utratę życia lub zdrowia.

Podczas czerwcowych derbów żużlowych, w których brały udział drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, doszło do chuligańskiego wybryku. Na gorzowskim stadionie, w sektorze gości, wyrwane zostało plastikowe siedzisko. Następnie krzesełko wrzucono na tor, po którym jeździli zawodnicy.

Przebieg sytuacji podczas meczu oraz procedury podyktowane względami bezpieczeństwa uniemożliwiały podjęcie skutecznej interwencji w czasie spotkania. Po jego zakończeniu policja przystąpiła jednak do analizy zapisu kamer systemu monitorującego. Zarejestrowane zdjęcia pozwoliły na wyodrębnienie z filmu wizerunku konkretnej osoby, która dokonała wykroczenia.

Zabezpieczony przez specjalistów materiał przekazany został zielonogórskiej policji. Dane sprawcy ustalono dość szybko, jednak dotarcie do tej osoby wymagało większego nakładu pracy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału, policja przedstawiła 28-letniemu Krzysztofowi K. zarzut narażenia osób na utratę życia lub zdrowia.

Po zapoznaniu się z materiałami prokurator nałożył na Krzysztofa K. karę w wysokości 6 tys. złotych. Zastosował wobec niego również dozór oraz zakazał uczestnictwa w imprezach sportowych.

Ostatecznie rozstrzygnięcie sprawy nastąpi niebawem przed sądem. Krzysztofowi K. grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pp)
 

Powrót na górę strony