Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po raz kolejny ratują życie

Data publikacji 14.07.2010

Policjanci, wspólnie ze strażakami, udzielili pomocy 81-letniej mieszkance Oławy. Kobieta zasłabła, nie reagowała na pukanie do drzwi swojego mieszkania. Funkcjonariusze dostali się do domu przez okno na trzecim piętrze budynku. Podobna sytuacja miała miejsce w Nowogrodźcu. Tam również policjanci ocalili ludzkie życie. Interweniowali w sytuacji, gdy 26-letni mężczyzna prawie przepłacił życiem niefortunny skok z mostu.

Jedna z mieszkanek Oławy powiadomiła dyżurnego Policji, że nie może wejść do mieszkania 81-letniej sąsiadki. Obiecała zrobić jej zakupy. Po powrocie z miasta kobieta chciała wejść do domu. Próbowała otworzyć drzwi udostępnionym przez właścicielkę kluczem.

Próba jednak nie powiodła się. Kobieta nie reagowała na pukanie do drzwi. Informacja o złym stanie zdrowia starszej kobiety skłoniła policjantów do szybkiej reakcji. Wezwani na miejsce strażacy, wspólnie z policjantami weszli przez okno do mieszkania, znajdującego się na trzecim piętrze budynku.

W środku funkcjonariusze zastali siedzącą na kanapie kobietę. Miała trudności z oddychaniem. Strażacy podali jej tlen. Dzięki interwencji funkcjonariuszy kobieta na czas trafiła do szpitala.

***

Tego samego dnia policjanci z komisariatu w Nowogrodźcu otrzymali zgłoszenie, że na moście w Świętoszowie mężczyzna chce targnąć się na własne życie. Policjanci niezwłocznie udali się na wskazane miejsce.

Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce, mężczyzna właśnie skoczył z mostu do wody. Policjanci natychmiast podjęli akcje ratunkową. Jeden z funkcjonariuszy razem z przypadkowym przechodniem wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę z wody i rozpoczęli reanimację.

W wyniku prowadzonej akcji przywrócono czynności życiowe. Mieszkaniec gminy Osiecznica w porę trafił do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / ps)
 

Powrót na górę strony