Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne skutki wybuchu

Data publikacji 15.07.2010

Dwóch nastolatków zostało rannych w wyniku zabawy nieznanymi substancjami chemicznymi. Do zdarzenia doszło w Pile. Na skutek wybuchu obaj trafili do szpitala.

Sześciu mieszkańców Piły w wieku 18-19 lat wybrało się na jeden z bydgoskich placów. Na miejsce „eksperymentu” wybrali odległy, niezabudowany teren. Zabrali ze sobą dwie substancje niewiadomego pochodzenia. Niestety zabawa okazała się tragiczna w skutkach. Ranni chłopcy z poparzeniami trafili do szpitala.

Podczas eksperymentu środek, który posiadali chłopcy – eksplodował. Do wybuchu doszło na skutek wymieszania substancji. Jeden z nastolatków nie zdążył oddalić się z miejsca na czas. Został poparzony. Drugiego chłopca odłamek uderzył w szyję, powodując rozcięcie skóry.


Obaj ranni trafili do szpitala. Mężczyzna, który posiadał substancje twierdzi, że zakupił je trzy lata temu na jednym z portali internetowych. Z jego zeznań wynika, że środka używał już wcześniej – m.in. podczas zabaw sylwestrowych.

Policja apeluje o rozwagę przy posługiwaniu się substancjami chemicznymi niewiadomego pochodzenia. Skutki i konsekwencje takiej zabawy mogą być tragiczne.

(KWP w Poznaniu / ps)

Powrót na górę strony