Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli podróbki warte 465 tys. zł

Data publikacji 15.07.2010

Policjanci z Koszalina i Mielna zabezpieczyli podrobioną odzież, biżuterię, torebki i buty o wartości 465 tys. złotych. Skontrolowali stoiska z odzieżą w nadmorskich miejscowościach, na pięciu z nich ujawnili nielegalny towar.

Wczoraj policjanci sprawdzili stoiska z odzieżą w nadmorskich miejscowościach. Towarzyszył im przedstawiciel znanej firmy produkującej ubrania, biżuterię i galanterię skórzaną. To on na miejscu wskazywał, które przedmioty bezprawnie zostały oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy. Podróbki ujawniono w pięciu punktach.

Policjanci zabezpieczyli prawie 300 sztuk podróbek w tym odzież, torebki, biżuterię, buty, okulary, czapki, zegarki i perfumy. Wiele z nich jest bardzo wartościowych, np. tunika została wyceniona przez specjalistę na ponad 3 tys. złotych, okulary niemal na taką samą kwotę. Wartość wszystkich podrobionych przedmiotów oszacowano na 465 tys. złotych.

Sprzedawcy, u których zabezpieczono towar, wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / js)

Film Zabezpieczyli podróbki warte 465 tys. zł

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli podróbki warte 465 tys. zł (format flv - rozmiar 1.72 MB)

Powrót na górę strony