Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sztandary dla organizacji policyjnych

Data publikacji 15.07.2010

Przed Obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska", znajdującym się na dziedzińcu KGP, odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru Warszawskiemu Stowarzyszeniu "Rodzina Policyjna 1939" i Zarządowi Głównemu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Uroczystość odbyła się dziś w południe, a udział w niej wzięli m.in. minister Adam Rapacki, gen. insp. Andrzej Matejuk i zaproszeni goście, a także Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji. Na początku uroczystości odczytano akty nadania sztandarów dla dwóch zasłużonych organizacji. Minister Rapacki powiedział, że Zarząd Główny Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych to organizacja, która przez ponad 20 lat integruje środowisko policyjne, stoi na straży interesów i praw funkcjonariuszy oraz zajmuje się działalnością charytatywną. Warszawskie Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna 1939” to ważna organizacja, dzięki której pamięć o najlepszych tradycjach z okresu Policji Państwowej z okresu międzywojennego przetrwała przez dziesięciolecia.

Wartę honorową pełnili funkcjonariusze oddziałów prewencji KSP oraz funkcjonariusze stowarzyszeni w grupę rekonstrukcyjną Policji Państwowej.

Na zakończenie uroczystości oddano hołd poległym policjantom i złożono wieńce pod Obeliskiem.

(ks)

fot. Karol Jakubowski / KGP

Zobacz galerię zdjęć »

Powrót na górę strony