Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwa skradzione samochody

Data publikacji 16.07.2010

Dyżurny policji w Rzeszowie dzisiaj rano odebrał zgłoszenie o kradzieży skody, natychmiast zorganizował pościg. Kilkanaście minut później odebrał podobne zgłoszenie, tym razem o kradzieży taksówki. Policjanci również ruszyli w pościg. Oba samochody odzyskano, zatrzymano 4 osoby, które brały udział w tych kradzieżach.

O godz. 9.55 dyżurny komendy miejskiej w Rzeszowie odebrał zgłoszenie o kradzieży srebrnej skody octavia. Jak relacjonował pokrzywdzony, w Budach Głogowskich, w pobliżu jego działki, gdzie stał samochód, pojawiły się 4 osoby. Kluczyki były w stacyjce. Wsiedli oni do skody i odjechali. Dyżurny natychmiast zorganizował pościg.

Kilkanaście minut później dyżurny przyjął kolejne zgłoszenie – dzwonił taksówkarz, który stracił swojego mercedesa. Auto stało na postoju przed dworcem PKP w Rzeszowie. Kierowca wysiadł na moment, tę chwilę nieuwagi wykorzystał złodziej. Policjanci ruszyli w pościg.

Kilkanaście minut później oba samochody zostały zatrzymane. Złodzieja taksówki policjanci osaczyli w centrum Głogowa Małopolskiego, a skodę policyjne radiowozy dogoniły w Mrowli niedaleko Rzeszowa.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł mercedesa oraz trzech mężczyzn i kobietę, którzy uciekali skradzioną skodą.

Trwają policyjne czynności, nieuszkodzone samochody wrócą niebawem do właścicieli.

(KWP w Rzeszowie / js)
 

Powrót na górę strony