Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli złodzieje samochodów

Data publikacji 17.07.2010

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową KWP w Katowicach zatrzymali kolejne 4 osoby podejrzane o kradzieże pojazdów i paserstwo. Przestępcy działali kilka lat na terenie południowej Polski. W sprawie zatrzymano dotychczas 18 osób. Za przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową zatrzymali członków grupy przestępczej, która zajmowała się kradzieżami i włamaniami do samochodów. W ręce stróżów prawa wpadło kolejnych 4 mężczyzn w wieku od 33 do 48 lat, pochodzących z. Siemianowic Śląskich, Wojkowic oraz Myszkowa. Grupa działała od kilku lat na terenie Śląska i południowej Polski. W tym czasie jej członkowie dokonali kilkuset przestępstw, m.in.: kradzieży pojazdów, włamań do obiektów handlowych i usługowych, rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi, paserstwa oraz innych przestępstw przeciwko mieniu i dokumentom.

Ostatnio zatrzymanym mężczyznom przedstawiono łącznie 45 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i paserstwa. Wobec dwójki mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozorui, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10.000 złotych. Natomiast dwaj pozostali zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien mienie ruchome należące do podejrzanych w postaci trzech samochodów i pieniądze w łącznej kwocie 118 tysięcy złotych.

W całej sprawie zatrzymano dotychczas 18 osób, którym łącznie przedstawiono 1532 zarzuty. Za te przestępstwa zatrzymani mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach/ ks)

Powrót na górę strony