Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono narkotyki warte 200 tys. zł

Data publikacji 19.07.2010

Policjanci ze Szczecina zatrzymali 24-latka, który w mieszkaniu przechowywał prawie 2 kg środków odurzających. Został on już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Szczecina, prowadząc czynności operacyjne, ustalili, że 24-latek posiada znaczne ilości narkotyków, które mogą trafić na szczeciński czarny rynek. Przeszukano miejsce zamieszkania mężczyzny. W trakcie tych czynności pod łóżkiem znaleziono metalową kasetkę. 24-latek twierdził, że znalazł ją przypadkiem i nie wie co w niej jest. Dzięki pomocy strażaków otworzono sejf. Okazało się, że są w nim narkotyki. W sumie policjanci zabezpieczyli 1,5 kg amfetaminy i 230 gramów marihuany. W mieszkaniu zabezpieczono także wagi elektroniczne, miarki, woreczki strunowe i inne przedmioty służące do porcjowaniu narkotyków. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na około 200 tys. zł.

Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania ich do sprzedaży. Wczoraj sędzia po zapoznaniu z zebranym materiałem dowodowym aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz ich dystrybucję grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie /js)
 

Powrót na górę strony