Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończono śledztwo przeciwko dilerom

Data publikacji 20.07.2010

Prokuratura i żagańscy policjanci zakończyli śledztwo przeciwko 3 dilerom ze Szprotawy. W czasie prowadzonych działań, zatrzymanym i aresztowanym mężczyznom przedstawiono łącznie 207 zarzutów przestępstw narkotykowych.

Prokuratura i policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zakończyli kilkumiesięczne śledztwo dotyczące przestępstw narkotykowych popełnionych przez trzech mieszkańców miasta i gminy Szprotawa.

Śledztwo trwało od października ubiegłego roku. Policjanci w ciągu kilku miesięcy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 19-letniemu Mateuszowi N. 97 zarzutów, 48-letniemu Antoniemu K. 76 zarzutów i 22-letniemu Arkadiuszowi L. 30 zarzutów przestępstw narkotykowych.

Były to głównie przestępstwa dotyczące handlu narkotykami i udzielania środków odurzających osobom dorosłym i małoletnim na terenie miasta i gminy Szprotawa. Mateusz N. kilka przestępstw narkotykowych popełnił w czasie, kiedy był jeszcze osobą nieletnią, czyli nie miał skończonych 17 lat.

Wyłączone w tej sprawie materiały Prokuratura Rejonowa w Żaganiu przekazała do sądu rodzinnego i nieletnich. Podejrzani handlowali narkotykami na terenie miasta i gminy Szprotawa.

W czasie śledztwa policjanci ustalili i dotarli do ponad 80 młodych osób, którym podejrzani sprzedawali lub udzielali głównie marihuanę. Wśród 207 zarzutów przestępstw narkotykowych są również takie, które dotyczą stupięćdziesięciokrotnego udzielania narkotyków znajomemu, czy pięćdziesięciokrotnej sprzedaży marihuany jednej osobie za cenę 1,5 tysiąca złotych.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu wszyscy trzej podejrzani przebywają w areszcie śledczym. Ostatni z nich został aresztowany w styczniu tego roku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / js)
 

Powrót na górę strony