Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Łodzi

Data publikacji 20.07.2010

20 lipca w Oddziale Prewencji Policji przy ul. Pienistej 71 w Łodzi odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji Święta Policji. Uczestniczyli w nich znakomici goście, wśród nich Komendant Główny Policji generalny inspektor Andrzej Matejuk oraz Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska. W czasie obchodów wręczono odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne, uhonorowano także pracowników cywilnych.

W wojewódzkich obchodach Święta Policji obok kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z insp. Markiem Działoszyńskim na czele i kadry kierowniczej Garnizonu Łódzkiego wzięli udział znamienici goście, m.in. Komendant Główny Policji generalny inspektor Andrzej Matejuk, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, delegacje współpracujących z Policją służb mundurowych i wymiaru sprawiedliwości oraz oficerowie Policji z Niemiec i Milicji z Ukrainy, którzy przybyli z wizytą do Łodzi na zaproszenie polskich kolegów. 

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy Pomniku Poległych w Obronie Prawa, który znajduje się na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Następnie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski odprawił mszę świętą w intencji Policjantów, pracowników Policji i ich rodzin. Po mszy odbył się uroczysty apel, w czasie którego zostały wręczone odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

190 funkcjonariuszy wyróżniono odznaką Zasłużony Policjant, w tym 18 Złotą, 121 Srebrną i 51 Brązową. Warto dodać, że przy okazji swojego święta Policja pamięta również o osobach cywilnych, które na co dzień współpracują i pomagają funkcjonariuszom w ich pracy. W tym roku 17 osób wyróżniono Medalami Za Zasługi Dla Policji. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Policji województwa śląskiego.

Na zakończenie obchodów uroczyście uhonorowano odchodzącego na emeryturę Zastępcę Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi podinsp. Mirosława Frątczaka, który z rąk Komendanta Głównego Policji, w podziękowaniu za wieloletnią służbę, otrzymał symboliczną szablę.

(KWP w Łodzi / pp)

Powrót na górę strony