Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wynajmował mieszkania i okradał ich właścicieli

Data publikacji 22.07.2010

Przeglądał gazety z ogłoszeniami dotyczącymi wynajmu mieszkań lub pokoju. Dzwonił, umawiał się na spotkanie, dostawał klucze a później kradł znajdujące się wewnątrz wartościowe przedmioty. Były to głównie laptopy, telewizory i aparaty fotograficzne. Skradzione mienie zastawiał później w lombardach. Łukaszowi K. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z III Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali wczoraj 21-letniego Łukasza K. Mężczyzna ma na swoim koncie włamanie i 7 kradzieży mieszkaniowych, do których doszło od marca do lipca bieżącego roku w Lublinie. Sposób działania złodzieja był dosyć nietypowy. 21–latek wpadł na pomysł, jak łatwo i szybko zarobić pieniądze. Źródłem wiedzy były gazety z ogłoszeniami, szczególnie interesował go dział nieruchomości. Dzwonił pod widniejący w anonsie numer telefonu i umawiał się na spotkanie, by obejrzeć mieszkanie lub pokój do wynajęcia. Oczywiście nigdy nie płacił za wynajem z góry. Czasami przebywał w danym mieszkaniu tylko kilka dni. A później wyprowadzał się, zabierając z domu należące do właścicieli przedmioty. Kradł wszystko, co przedstawiało wartość. Głównie były to laptopy, telewizory, aparaty fotograficzne, ale także kosmetyki, ładowarki do telefonów, ubrania, biżuteria, a nawet dziecięcy wózek.

Skradzione przedmioty zastawiał później w lubelskich lombardach. Wózka dziecięcego zabranego z jednego z mieszkań przy Świętochowskiego nie zdążył nawet zanieść do lombardu. Po drodze napotkał nieznajomą kobietę, której sprzedał go po okazyjne cenie.

Do chwili obecnej policjanci udowodnili zatrzymanemu włamanie i siedem kradzieży mieszkaniowych. Właściciele oszacowali straty na blisko 30 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali także dziewczynę Łukasza K. – 19 letnią Martynę F. Mundurowi sprawdzają, jaką rolę odgrywał ona w tym przestępczym procederze. Jak sama twierdzi wiedziała, czym zajmuje się jej chłopak i skąd pochodzą pieniądze na życie.

Sprawa ma charakter rozwojowy. W tej chwili analizowane są zgłoszenie o podobnych kradzieżach, do których doszło w ostatnim czasie w Lublinie.

(KWP w Lublinie / js)
 

Powrót na górę strony