Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Transgraniczny pościg za skradzionym autem

Data publikacji 22.07.2010

Kłodzcy policjanci otrzymali informacje od funkcjonariuszy czeskich i austriackich o kradzionym bmw zmierzającym do Polski. Przejęli pościg transgraniczny i zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Mundurowi odzyskali skradzione na terenie Austrii auto o wartości ok. 80 tys. złotych. Teraz wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Funkcjonariusze z Kudowy Zdrój otrzymali informację od policji Republiki Czeskiej i Austrii o kradzieży samochodu osobowego marki BMW 530. Z przekazanych informacji wynikało, że auto zostało skradzione na terenie Austrii.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej na terenie Czech – zmierzał do granicy z Polską. Mężczyzna poruszał się z dużą prędkością. Funkcjonariusze po przejęciu pościgu transgranicznego, w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali kierującego samochodem 36-letniego mieszkańca Wrocławia.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 29-letniego mieszkańca Kłodzka. Swoim samochodem poruszał się on przed uciekającym 36-latkiem. Policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości ok. 80 tys. złotych.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zatrzymanie to było możliwe dzięki ścisłej współpracy  policji poszczególnych państw i szybkiemu przepływowi informacji.

(KWP we Wrocławiu / pp)
 

Powrót na górę strony