Zatrzymano złodziei samochodu skradzionego w Austrii - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano złodziei samochodu skradzionego w Austrii

Data publikacji 23.07.2010

Toyotę RAV 4 skradzioną we wtorek w Austrii odzyskali dzień później policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową i wydziału realizacji KSP. Zatrzymano dwóch 28-latków – Jacka O. ps. Kalafior oraz jego brata. Pierwszy wpadł w ręce Policji po pościgu w lesie koło Izabelina, drugi kilkadziesiąt minut później w Warszawie. Obaj mężczyźni są bardzo dobrze znani Policji. Na swoim koncie mają kradzieże, włamania, rozboje, fałszerstwa oraz zgwałcenia.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP otrzymali informację, że we wtorek na terenie Austrii skradziono toyotę RAV 4. Wszystko wskazywało na to, że auto zmierza w stronę Warszawy i najprawdopodobniej w okolicach miasta ma być przekazane paserom.

Funkcjonariusze z „samochodówki” skontaktowali się natychmiast z policjantami z wydziału realizacji i przygotowali zasadzkę. Należało zachować szczególną ostrożność – podejrzewano, że sprawcy mogą mieć broń.

Wczoraj popołudniu w okolicach Lasek policjanci dostrzegli podejrzane auto. Toyota jechała z dużą prędkością w stronę Izabelina. Samochód był ubezpieczany przez jadący w bliskiej odległości skuter, którego kierujący miał za zadanie ostrzegać o ewentualnej kontroli Policji. Auto miało założone już polskie tablice rejestracyjne. Jak ustalono, nie zostały one nigdy wydane przez wydział komunikacji.

Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu pojazdu. Mężczyzna jadący toyotą nie reagował na polecenie funkcjonariuszy. Jechał z dużą prędkością prosto na blokujących drogę policjantów. Funkcjonariusze w ostatnim momencie zdążyli odskoczyć na pobocze. Kierowca w tym czasie ominął blokadę i wymuszając pierwszeństwo, uderzył w jeden z radiowozów.

Pomimo uszkodzeń kierowca toyoty nadal kontynuował ucieczkę. Jechał z ogromną prędkością stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. W trakcie drugiej próby zatrzymania spowodował kolizję z kolejnymi dwoma radiowozami.

Biorąc pod uwagę teren działań i bliskość dużych obszarów leśnych, w działaniach pościgowych, skorzystano z policyjnego helikoptera. Kierowca toyoty wjechał w las i na jednej z leśnych alejek stracił panowanie nad samochodem – uderzył w drzewo. Takim wypadku ucieczkę postanowił kontynuować pieszo.

Po krótkim pościgu zatrzymany został 35-letni Jacek O. ps. Kalafior z Warszawy. Podczas sprawdzania samochodu znaleziono w środku fałszywe polskie dokumenty rejestracyjne.

Kilkadziesiąt minut później w Warszawie zatrzymano kierującego skuterem. Był to brat Jacka O. – 28-letni Jarosław. Obaj mężczyźni są bardzo dobrze znani Policji. Na swoim koncie mają kradzieże, włamania, rozboje, fałszerstwa oraz zgwałcenia.

(KSP / pp)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja