Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Msza Święta w intencji Policji

Data publikacji 25.07.2010

Drugi dzień obchodów święta Policji rozpoczął się w niedzielę mszą świętą w Bazylice Świętego Krzyża, odprawioną w intencji Policji. Podczas homilii Naczelny Kapelan Policji zwrócił uwagę na to, że zadaniem policjantów jest służba drugiemu człowiekowi. Przypomniał także o tych funkcjonariuszach, którzy podczas służby oddali swoje życie i wyraził nadzieję, że będą oni wzorem dla swoich kolegów policjantów.

Mszę koncelebrował Naczelny Kapelan Policji ks. płk. Sławomir Żarski wraz z kapelanami policyjnymi. Wzięli w niej udział: Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk oraz jego zastępcy nadinsp. Waldemar Jarczewski, insp. Andrzej Trela, komendanci wojewódzcy Policji, dyrektorzy biur KGP i przedstawiciele związków zawodowych. Podczas mszy wystawione były poczty sztandarowe, ze sztandarami Komendy Głównej Policji i komendy stołecznej. Muzyczną oprawę liturgii zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji, a po mszy odbył się koncert chórów policyjnych z Białegostoku i komendy stołecznej.

Naczelny Kapelan Policji ks. płk. Sławomir Żarski przypomniał, że 24 lipca policjanci obchodzą swoje święto i zwrócił się do wszystkich zebranych w kościele z prośbą, by szczególnym nabożeństwem otoczyć tych, którzy służąc, oddali swoje życie. Także do policjantów zwrócił się z prośbą, by w życiu i służbie posługiwali się modlitwą, by mieli wolę do tego, żeby zło dobrem zwyciężać.

Podczas homilii ks. płk. Sławomir Żarski zwrócił także uwagę na to, że zawód, który wykonują policjanci to służba nierozerwalnie związana z powołaniem. - Zadaniem policjanta jest służba drugiemu człowiekowi (...). Dobry policjant, to nie tylko profesjonalnie wyszkolony policjant, ale przede wszystkim ten, który czuje powołanie, bo służba to właśnie powołanie. Zwracając się do policjantów, powiedział: - Wypełniając swój obowiązek,  niejednokrotnie narażeni jesteście na niebezpieczeństwo, ale pamiętajcie, by każda interwencja ukazywała wasze powołanie, bądźcie ludźmi pokoju.

Msza była transmitowana przez program I Polskiego Radia.

(js)

więcej zdjęć w galerii - Święto Policji 2010 >>

Powrót na górę strony