Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ograbiono mu postać z gry internetowej

Data publikacji 27.07.2010

27-letni mieszkaniec Olsztyna zgłosił na policję, że grając w sieci w jedną z popularnych gier, stracił ekwipunek swojej postaci. Gra ta polega m.in. właśnie na tym, by udoskonalać swoją wirtualną postać, kupując dla niej różne dodatki. Poszkodowany, włączając ponownie grę, stwierdził, że jego postać jest uboższa o kilka elementów ekwipunku i oszacował swoja stratę na 900 złotych.

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności przywłaszczenia ekwipunku postaci jednej z popularnych gier internetowych. Wczoraj około godziny 18.00 do komendy Policji zgłosił się 27-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że od blisko 1 roku gra w popularną grę internetową. Jak dodał, gra polega na podnoszeniu umiejętności wirtualnej postaci poprzez kupowanie dla niej wyposażenia. 27-latek grał w Internecie z mieszkanką Krakowa. Jak twierdzi mężczyzna, gdy kończył grę, 16 lipca jego postać była w pełni wyposażona. Jednak, gdy dzień później ponownie zalogował się, zauważył, że jego bohater stracił buty, tarczę, naszyjnik, bransoletki i hełm. Poszkodowany swoje straty wycenił na 900 złotych.

Jak dodał podejrzewa, że ekwipunek jego wirtualnej postaci przywłaszczył brat mieszkanki Krakowa, z którą on grał przez Internet. 27-latek próbował skontaktować się telefonicznie z kobietą, tak jednak nie odbierała jego telefonów. Jednak po kilku dniach smsowo skontaktował się z nim właśnie jej brat, który napisał, że konto jego siostry zostało zablokowane i gdy tylko administrator je odblokuje, ekwipunek jego postaci zostanie mu zwrócony. Poszkodowany twierdzi, że to nie nastąpiło, a wirtualna postać brata mieszkanki Krakowa, z którą on grał on-line jest wyposażona w ekwipunek jego postaci.

Przypomnijmy, że za przywłaszczenie mienia Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony